T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ÇANAKKALE / EZİNE - Ezine Celalettin Topçu Anadolu Lisesi

Haberler

May

21.05.2024 salı günü düzenlenen öğrencilerimizin yeteneklerini ve yaratıcılıklarını sergiledikleri Türk Tarihi Maket Sergisi büyük ilgi gördü. Sergide, Anadolu'nun kadim medeniyetlerinden Cumhuriyet dönemine kadar uzanan geniş bir zaman dilimini kapsayan eserler yer aldı. Öğrenciler, tarihi olayları ve dönemleri detaylı maketlerle canlandırarak, ziyaretçilere hem görsel bir şölen sundular hem de eğitici bilgiler aktardılar. Sergiye emek veren tüm öğrenci ve öğretmenleri tebrik eder, bu tür etkinliklerin eğitimdeki önemini vurgularız.

May

Okulumuz öğrenci ve öğretmenleri 5 Mayıs Pazar günü İstanbul gezisini gerçekleştirdiler. Tarihi yarımadada Ayasofya Camii, Sultanahmet Camii ve Yerebatan Sarnıcı'nı ziyaret eden öğrencilerimiz tarih derslerinin örneklerini yerinde gördüler.

May

Okulumuz Değerler Eğitimi Kulübü öğrencileri, ÇEDES Projesi kapsamında 1 Mayıs  İşçi ve Emekçiler Bayramı münasebetiyle okul çalışanlarımıza hediyelerini takdim ettiler.

 

Kas

Ülkemiz küresel iklim değişikliğinin etkilerinin yoğun hissedildiği Akdeniz kuşağında yer almakta ve yüksek risk grubu ülkeler arasında kabul edilmektedir. Önümüzdeki 100 yıl için yapılan iklim değişikliği tahminlerine göre, ülkemizde su kaynaklarının yaklaşık %25 oranında azalması beklenmektedir.

Kas

Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümünde okulumuz öğretmen ve öğrencileri Anıtkabir ziyaretinde bulundular. Tarih Öğretmenimiz Murat DİNÇ ve İngilizce Öğretmenimiz Çağatay ŞEN'in koordine ettiği gezi 10 Kasım haftasında gerçekleştirildi. Ezine Celalettin Topçu Anadolu Lisesi olarak büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK'e saygımızı sunmaktan kıvanç duyuyoruz.

Haz

Okulumuzca yürütülen Erasmus+ okul eğitimi projesi kapsamında İngilizce Öğretmenimiz Ezgi CINDIR ve 6 öğrencimiz Hollanda'ın başkenti Amsterdam'da okul ziyaretinde bulundular. Öğrencilerimiz Amsterdam Maarstens College 'de Fen Bilimleri öğretmeni Erwin Meer ile deney çalışmaları ve fen bilimleri dersi yaptılar. Farklı kültürleri tanıyan ve yeni arkadaşlar edinen öğrencilerimiz yaşadıkları tecrüben oldukça memnun olduklarını belirtiyorlar. Erasmus+ projeleriyle uluslararası eğitim çalışmalarımız devam edecektir.

Mrt

12 Mart İstiklal Marş ının Kabulü etkinlikleri kapsaminda hazırlanan dergimiz. Emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

May

Okulumuz Öğrencilerine Yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi Sunusu ile İnsan Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimi Sunusuna aşağıdaki bağlantı linklerinden ulaşabilirsiniz.

Mrt

2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM 1. SINAV TAKVİMİ...

Eyl

6 Eylül 2021, Pazartesi günü sizler okulunuza bizler ise size kavuşuyoruz. Derslerimiz hergün saat 8:40'ta başlayıp, 16.00'ya kadar devam edecektir. Yeni eğitim öğretim yılımızın hayırlı olmasını diler, Covid-19 pandemisinden kurtulmuş olmayı temenni ederiz.

İyi dersler, arkadaşlar....

Ağu

Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. yıl dönümü. Ulu önder Mustafa Kemal Paşa komutasındaki Türk ordusunun zaferi ile sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biridir.

Ağu

2021 EYLÜL DÖNEMİ SORUMLULUK SINAV TAKVİMİ ve ÖĞRENCİ LİSTELERİ...

Ağu

2021 - 2022  SINIF LİSTELERİ...

Tem

2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Tek Ders Sorumluluk Sınavı

Haz