T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ÇANAKKALE / EZİNE - Ezine Celalettin Topçu Anadolu Lisesi

Haberler

Kas

Ülkemiz küresel iklim değişikliğinin etkilerinin yoğun hissedildiği Akdeniz kuşağında yer almakta ve yüksek risk grubu ülkeler arasında kabul edilmektedir. Önümüzdeki 100 yıl için yapılan iklim değişikliği tahminlerine göre, ülkemizde su kaynaklarının yaklaşık %25 oranında azalması beklenmektedir.

Kas

Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıldönümünde okulumuz öğretmen ve öğrencileri Anıtkabir ziyaretinde bulundular. Tarih Öğretmenimiz Murat DİNÇ ve İngilizce Öğretmenimiz Çağatay ŞEN'in koordine ettiği gezi 10 Kasım haftasında gerçekleştirildi. Ezine Celalettin Topçu Anadolu Lisesi olarak büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK'e saygımızı sunmaktan kıvanç duyuyoruz.

Haz

Okulumuzca yürütülen Erasmus+ okul eğitimi projesi kapsamında İngilizce Öğretmenimiz Ezgi CINDIR ve 6 öğrencimiz Hollanda'ın başkenti Amsterdam'da okul ziyaretinde bulundular. Öğrencilerimiz Amsterdam Maarstens College 'de Fen Bilimleri öğretmeni Erwin Meer ile deney çalışmaları ve fen bilimleri dersi yaptılar. Farklı kültürleri tanıyan ve yeni arkadaşlar edinen öğrencilerimiz yaşadıkları tecrüben oldukça memnun olduklarını belirtiyorlar. Erasmus+ projeleriyle uluslararası eğitim çalışmalarımız devam edecektir.

May

Öğrencilerimiz Gezi ve İnceleme Kulübü danışman öğretmenlerimiz Murat DİNÇ ve Davut BALCI'ın rehberliğinde Ege Kültür Turu kapsamında  Pamukkale, Hierapolis Antik Kenti ve Şirince Köyü'nü gezdiler. Tur esnasında ülkemizin dünyaca ünlü tarihi ve turistik yerlerini yerinde araştırma ve inceleme fırsatı bulduk.

May

    Okulumuz 11. ve 12. sınıf öğrencileri Matematik Öğretmenleri Arzu ARISAL ve Burcu Zeynep AYAR rehberliğinde Kaz Dağları Matematik Köyü'nün Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dardanos Yerleşkesi'nde gerçekleştirdikleri Kur Sistemi ile Pratik Matematik eğitimine katıldılar. Eğitimi Kaz Dağları Matematik Köyü'nün kurucusu Matematik Öğretmeni Fatih KARAYİĞİT gerçekleştirildi.

    Öğrencilerimiz hocamızın sistemi ile TYT sınavında her sene sorulan sorulara farklı bir bakış açısı kazanmak adına 9:30 - 13-00 arasında etkileşimli ders aldılar. Eğlenceli geçen dersin ardından yerleşke piknik alanında piknik yaptılar. Ardından öğretmenlerimiz eşliğinde ok atma sporunu deneyimleyen öğrencilerimiz voleybol ve basketbol maçları yaptılar. Gezimiz Dardanos Yerleşkesi'nin muhteşem doğası eşliğinde deniz kenarında ve lavanta bahçesinde yürüyüş ile tamamlandı.

May

Okulum temiz projesi çalışmalarımız meyve vermeye devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın başlattığı proje kapsamında okulumuzda temizlik standartlarını yükseltiyoruz. Yapılan denetimler sonucu bu eğitim öğretim yılında da Okulum Temiz Belgesi almaya hak kazandık.

Mrt

12 Mart İstiklal Marş ının Kabulü etkinlikleri kapsaminda hazırlanan dergimiz. Emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

May

Okulumuz binasının duvarlarında meydana gelen boya tahribatlarının giderme ve boyama işleri ile ilgilenen ilçemiz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İnşaat Bölümü öğrencileri Ömer Arslan ERGUN'e, Hasan EROL'a, Neziha ÖZKAN'a, Esma ÖZKAN'a ve öğretmenleri Sayın Fatih ALTUNBAŞ'a okul idaresi olarak teşekkürlerimizi sunarız..

May

Okulumuz Öğrencilerine Yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi Sunusu ile İnsan Sağlığı ve İş Güvenliği Eğitimi Sunusuna aşağıdaki bağlantı linklerinden ulaşabilirsiniz.

Mrt

2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2. DÖNEM 1. SINAV TAKVİMİ...

Mrt

18 Mart Çanakkale Zaferi tarihi, destanın 107. Yıl dönümünde gündem oldu. Türk tarihine büyük bir destan olarak yazılmış ve Anadolu toprakları ve Boğazların Türkler hâkimiyetinde kalmasını sağlayan Çanakkale Zaferi'nin anlamı ve önemi

Mrt

Okulumuz, Ezine Celallettin Topçu Anadolu Lisesinin hazırladığı İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY'U anma programı Ezine Kültür Merkezinde yapıldı.

Eyl

6 Eylül 2021, Pazartesi günü sizler okulunuza bizler ise size kavuşuyoruz. Derslerimiz hergün saat 8:40'ta başlayıp, 16.00'ya kadar devam edecektir. Yeni eğitim öğretim yılımızın hayırlı olmasını diler, Covid-19 pandemisinden kurtulmuş olmayı temenni ederiz.

İyi dersler, arkadaşlar....

Ağu

Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 99. yıl dönümü. Ulu önder Mustafa Kemal Paşa komutasındaki Türk ordusunun zaferi ile sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, dünya tarihinin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından biridir.

Ağu

2021 EYLÜL DÖNEMİ SORUMLULUK SINAV TAKVİMİ ve ÖĞRENCİ LİSTELERİ...