T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ÇANAKKALE / EZİNE - Ezine Celalettin Topçu Anadolu Lisesi

Etiket Sonuçları: EZİNE

May

    Okulumuz 11. ve 12. sınıf öğrencileri Matematik Öğretmenleri Arzu ARISAL ve Burcu Zeynep AYAR rehberliğinde Kaz Dağları Matematik Köyü'nün Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dardanos Yerleşkesi'nde gerçekleştirdikleri Kur Sistemi ile Pratik Matematik eğitimine katıldılar. Eğitimi Kaz Dağları Matematik Köyü'nün kurucusu Matematik Öğretmeni Fatih KARAYİĞİT gerçekleştirildi.

    Öğrencilerimiz hocamızın sistemi ile TYT sınavında her sene sorulan sorulara farklı bir bakış açısı kazanmak adına 9:30 - 13-00 arasında etkileşimli ders aldılar. Eğlenceli geçen dersin ardından yerleşke piknik alanında piknik yaptılar. Ardından öğretmenlerimiz eşliğinde ok atma sporunu deneyimleyen öğrencilerimiz voleybol ve basketbol maçları yaptılar. Gezimiz Dardanos Yerleşkesi'nin muhteşem doğası eşliğinde deniz kenarında ve lavanta bahçesinde yürüyüş ile tamamlandı.

Ara

2022-2023 Okul Aile Biriliği Genel Kurul Toplantısı velilerimizin katılımıyla 11.10.2022 salı günü toplandı. Yapılan seçimler sonrası 

Yeni Yönetim Kuruluna : Halil İbrahim YILDIZ, Necmi GÜRBÜZ, Senem SEZGİN, Mehmet AYGÜN, Arzuhan ASİR

Yeni Denetim Kuruluna : Asuman DURSUN, Zeynep KAŞIKÇI seçildiler.

Ekm

Cumhuriyetimizin 99. yılını coşkuyla kutladık. Okulumuzun düzenlediği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ilçe programı Ezine merkezde başlayan bayram yürüyüşünün ardından 22 Eylül Stadyumunda devam etti. Öğretmenlerimizin hazırladığı oratoryo , koro , halk oyunları gösterileri ilgiyle izlendi.

Ock

Sevgili öğrenciler; hepimizin sağlığı için dijital ortamda her gün saatlerce zaman geçirdiniz ve haliyle yoruldunuz. Birinci dönem 22 Ocak Cuma günü (Yarın) sona erecektir. 

Ock

Üniversiteye hazırlanan öğrencilerimiz için Alan, Bölüm Tanıtımları adlı haber dizimiz devam ediyor. Bugünkü bölümümüz Sınıf Öğretmenliği...

Ock

Ezine Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın organize ettiği giyim yardımı için okulumuza teslim edilen paketler bugün itibariyle ilgili kişilere ulaştırılmaya başlandı. Okul idaresince iletişime geçilen öğrenci ve/veya velilerin okulmuza gelerek yardım paketlerini teslim almaları rica olunur.

Ock

Ezine İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce okulumuz öğrencilerine dağıtılmak üzere teslim edilen Genel Tekrar Kitapları'nın dağıtımı devam etmekte. Okul İdaresince iletişime geçilen öğrenci ve/veya velilerin kitaplarını okulumuza gelerek kitaplarını almaları rica olunur.

Ock

TÜRKİYE CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANLIĞI İNSAN KAYNAKLARI OFİSİ projesi ÜNİ-VERİ...

Ock

Üniversiteye hazırlanan öğrencilerimiz için Alan, Bölüm Tanıtımları adlı haber dizimiz devam ediyor. Bugünkü bölümümüz Çevre Mühendisliği...

Ara

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu, soruları yanıtladı.

Ara

Milli Eğitim Bakanı Sn. Ziya SELÇUK'un bugün yaptığı açıklamaları doğrultusunda 1. dönem notları 2. dönem yapılacak yüz yüze sınavlarla belirlenecek olup bu dönem sınav yapılmayacaktır.

Ara

 "ÖĞRENCİLERİMİZE SORDUK: "NASIL DERS ÇALIŞIYORSUNUZ, RUTİNLERİNİZ NELER?" konulu yazımız 7. Bölümü ile  devam ediyor. . Bölümün konuğu 11/A sınıfı öğrencisi İsmet Can DİLMAÇ...

Ara

Okulumuz Biyoloji Öğretmeni Gökhan YILMAZ'ın Biyoloji dersine konuk olduk konumuz Mendel Yasaları...

Ara

Okulumuz Matematik Öğretmeni Burcu Zeynep AYAR'ın dersine konuk olduk. Dersimiz Matematik, konumuz Ters Fonksiyon.

Ara

 "ÖĞRENCİLERİMİZE SORDUK: "NASIL DERS ÇALIŞIYORSUNUZ, RUTİNLERİNİZ NELER?" konulu yazımız 5. Bölümü ile  devam ediyor. . Bölümün konuğu 12/C sınıfı öğrencisi Tuana AKYÜZ...

Ara

Dijital okuryazarlık, sanıldığı kadar eski ya da bilindiği kadar yeni bir kavram değildir. Dijital dönüşümün yaşandığı çağ da okuryazarlık söyleminin de önemi artmış oldu. Dijital okuryazarlık, teknoloji gibi hemen oluşan bir olgu olmadı. Zaman içerisinde yavaş yavaş ortaya çıktı. Fakat son yıllara geldiğimizde bu kavram kendini iyiden iyiye hissettirdi. 

Ara

Okulumuz Almanca Öğretmeni Gülden ELMAS'ın öğrencileriyle birlikte hazırlamış oldukları 3 Dilde 7 Öğüt çalışması...

Ara

MEB ASİSTAN VE EBA ASİSTAN MİLYONLARCA SORU CEVAPLIYOR

Millî Eğitim Bakanlığı web sayfasının sağ alt köşesinde, güler yüzlü bir ikon sizi bekliyor. MEB Asistan, Milli Eğitim Bakanlığıyla ilgili her türlü soruyu 7 gün 24 saat yanıtlayan yapay zeka tabanlı bir sanal asistandır. Doğal konuşma dilinde, soru ve sorunlara kolay ve hızlı çözümler üreterek zaman ve enerji tasarrufu sağlamak amacıyla hayata geçirdiğimiz MEB Asistan, Türkiye'nin özel sektör yapay zeka kuruluşu CBOT ile Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle geliştirildi. En ileri teknolojilerle tasarlanan MEB Asistan'ın kullanımı oldukça basit. MEB Asistan ikonuna tıkladıktan sonra açılan penceredeki mesaj kısmına merak ettiğiniz soruları yazabilirsiniz.

Ara

Öğrencilerimizin Uzaktan Eğitim sürecinde  "ÖĞRENCİLERİMİZE SORDUK: "NASIL DERS ÇALIŞIYORSUNUZ, RUTİNLERİNİZ NELER?" konulu haberlerimizi 3 bölüm halinde  yapmıştık.

Önceki bölümler : 

ÖĞRENCİLERİMİZE SORDUK: '' NASIL DERS ÇALIŞIYORSUNUZ, RUTİNLERİNİZ NELER? " ( BÖLÜM 1 )

ÖĞRENCİLERİMİZE SORDUK: "NASIL DERS ÇALIŞIYORSUNUZ, RUTİNLERİNİZ NELER?" ( BÖLÜM 2 )

ÖĞRENCİLERİMİZE SORDUK: " NASIL DERS ÇALIŞIYORSUNUZ, RUTİNLERİNİZ NELER?" (BÖLÜM 3 )

Bugün ise bu yazımızın 4. bölümü ile belirlediğimiz bir diğer öğrencimizden konu hakkındaki fikirlerini aldık.

Ara

Öğrencilerimizin Uzaktan Eğitim sürecinde  "ÖĞRENCİLERİMİZE SORDUK: "NASIL DERS ÇALIŞIYORSUNUZ, RUTİNLERİNİZ NELER?" konulu haberlerimizi 2 bölüm halinde  yapmıştık. Bugün ise bu yazımızın 3. bölümü ile belirlediğimiz bir diğer öğrencimizden konu hakkındaki fikirlerini aldık.

Ara

12/A sınıfı ile "'Nesnesine ve Öznesine Göre Çatı Bakımından Cümle Çeşitleri"  konusu işlendi...

Ara

Öğrencilerimizin Uzakan Eğitim sürecinde " ÖĞRENCİLERİMİZE SORDUK: '' NASIL DERS ÇALIŞIYORSUNUZ, RUTİNLERİNİZ NELER?''  ikonulu haber yapmıştık. Bugün ise bu yazmızın 2. Bölümü ile belirlediğimiz bir diğer öğrencimizin konu hakkındaki fikirlerini aldık.

Ara

Korona virüs sonrası iyileşen hastalardan alınan İMMÜN PLAZMA ile hastalara umut oluyor. Türk Kızılay'ına yapılan plazma ve kan bağışlarıyla Korona hastalarının tedavilerine destek olmak istemez misiniz?

Ara

11.12.2020 Cuma günü (bugün), öğretmenlerimizin EBA Canlı Ders uygulaması üzerinden vermiş oldukları dersleriyle bu hafta da tamamlanmak üzere...

Ara

Okulumuz Ezine Celalettin Topçu Anadolu Lisesi oarak okul bahçesi, koridorlar, merdivenler, sınıflar ve tüm odalarda 1.5 m sosyal mesafe kuralını hatırlatan sarı renkli işretlemeler bulunmakta ve bizler, öğrencilerimiz ve okulumuza gelen misafirlerimiz için bu kural uygulanmaktadır. 

Ara

10 Aralık 2020, Perşembe ( bugün) okulumuz öğretmenlerince yapılan Haftalık Zümre Değerlenedirme Toplantılarının (Bakınız :10 ARALIK PERŞEMBE HAFTALIK ZÜMRE DEĞERLENDİRME TOPLANTILARI YAPILDI...) tamamlanmasının ardından. Okulumuzun her yeri Temizlik Personelimizce önce detaylı bir şekilde temizlendi sonrasın da ise dezenfekte edildi.

Ara

Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün 19.11.2020 tarihli " Yüz yüze Eğitime Ara Verilmesi " konulu yazısına istinaden, Uzaktan Eğitiim sürecinin etkili ve verimli yürütlmesi amacıyla Okul Müdürlüğümüzce yapılan planlama doğrultusunda Zümre Öğretmenlerimiz ve Rehberlik Öğretmenimiz, her perşembe olduğu gibi bu perşembe de okulumuza gelerek haftalık değerlendirmelerini yaptılar ve sınıf defterlerine kayıtlarını işlediler.

Ara

Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, bilimsel çalışmalar doğrultusunda Hastalık Kontrol Önleme Merkezi (CDC) ve Avrupa Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (ECDC) tarafından yapılan güncellemelerin, Türkiye tarafından anlık takibi yapılarak rehberlere entegre ediliyor.

Ara

Kovid-19 salgını baş gösterince milyonlarca öğretmen ve öğrenci, kendilerini uzaktan eğitimin içinde buldu. Bazı kurumlar aşinaydı, bazıları hazırlıksız yakalandı. Ancak marttan bu yana öğrenci, öğretmen, veli üçgeninde zorlayıcı anlar yaşandı. Bu süreçte eğitimi uzaktan yürütmek zorunda kalan öğretmenlerimize bazı tavsiyeler.

Ara

Geçirdiğimiz zorlu Koronavirüs döneminde evde nasıl ders çalışabilirim sorusu birçok öğrencinin cevabını bulamadığı sorulardan biri haline geldi. Kütüphanede, okulda veya bir kahvecide kahvemizi yudumlarken çalışmak varken evden çalışmak ve evde ders çalışmak hepimize her açıdan zor gelmeye başladı. Bu süreçte o kadar çok boş vaktimiz var ki, belki de hayatımız boyunca bir daha böyle bir fırsat elde edemeyeceğiz. Önemli olan bu süreci bir fırsat olarak görmek ve moral bozmayıp bu boş vakitleri verimli geçirmek olacaktır. Bunun için sizi gerçekten mutlu ve motive edecek evde nasıl ders çalışabilirim sorusuna cevap olabilecek önerilerimiz...

Ara

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin katılımıyla gerçekleşen törende, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Ara

İngilizce Öğretmenleri Mesleki Gelişim Eğitimi: English Together

Ara

Okulumuzda ortam temizliğine ilaveten kişisel temizliğe de önem verilmektedir. Bu maksatla okul girişinde ve koridorlarda yer alan Dezenektan Stantlarının görevlilerimizce düzenli olarak kontrolleri sağlanmaktadır. Çünkü Bizim İçin Önemlisiniz....

Ara

ÖĞRETMENLERİMİZİN HAFTALIK ZÜMRE TOPLANTISINA TEMİZLİK HAZIRLIĞIMIZ...

Ara

Son yılların en kurak kış mevsini yaşadığımız ilçemizde bir nebze de olsa yağmur yüzünü gösterdi.

Ara

Pandemi şartlarından dolayı devam eden Uzaktan Eğitim süreci tüm hızıyla devam etmektedir. Felsefemiz şudur: Eğitim için binaya gerek yoktur, eğitim her yerdedir.

Ara

Ara

Türk kadınlarının seçme ve seçilme hakkını elde edişinin 86. Yılında. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün en önemli devrimlerinden biri olan ve tüm dünya ülkelerinden önce Türk kadınına 'seçme ve seçilme hakkı' vererek kadınların önünü açtığı 1934 yılından bu yana her yıl 5 Aralık Kadın Hakları Günü olarak kutlanıyor.

Ara

çişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine gönderilen "Sokağa Çıkma Kısıtlamaları" konulu genelgeyle bir kez daha evlerin kıymetini anlayacağımız günlere geri döndük. Yeni normal şartları altında sosyalleştiğimiz günlere elveda derken evde yapılabilecekler bir kez daha gündeme geldi. Hafta sonunu evinde geçirecekler için yapılabilecek aktiveteleri derledik...

Ara

Eğitim için kültür, sanat ve yaşam alanlarında nitelikli gündemler oluşturmak amacıyla hazırlanan "Eğitim YA DA Eğitim" dergisinin yedinci sayısı yayımlandı. Dergi, yeni sayısında "Sözde Değil Özde Disiplin" başlığını ele alıyor.

Ara

SAYILARLA UZAKTAN EĞİTİM

23 Mart – 27 Kasım 2020

Ara

Bilindiği Covid-19 Pandemisi döneminde yüzyüze eğitme ara verilmiş, eğitim ve öğretime EBA TV Kanalları, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) İnternet Platformu ve EBA Canlı Ders Sistemi aracılığıyla devam edilmektedir.

Ara

COVID-19 TÜRKİYE WEB PORTALI üzerinden alınan verilerle sayılar günlük olarak güncellenmektedir. Verileri düzenli olarak 

Sayılarla Covid-19, Türkiye'de Son Durum bağlantısından takip edebilirsiniz.

 

Ara

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre:  "Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezî sınav ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) gibi sınavların kapsamında bir değişiklik söz konusu olmayacak. Öğrenciler tüm müfredattan sorumlu tutulacak."

Ara

Ara

Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayip ERDOĞAN yeni tedbirleri açıkladı. Yeni tedbirlere göre hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayip ERDOĞAN, "Cumartesi-Pazar artık evlerimizdeyiz" dedi. Öte yandan Recep Tayip ERDOĞAN, "Hafta içi her gün gece saat 21 ile sabah 5 arasında genel sokağa çıkma sınırlaması uygulanacaktır." açıklamasında bulundu. Yeni tedbirlerin başlanacağını gün belli oldu.

Kas

EBA CANLI DERS UYGULAMASINDA YAŞANAN SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERİ

Kas

Birleşmiş Milletler'in 1992 yılında almış olduğu karar sonrası "Uluslararası Engelliler Günü" olarak ilan edilen 3 Aralık, o gün itibariyle tüm dünyada engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek amacı ile belirlenmiş bir gün.

Kas

Okulumuz Rehber Öğretmeni Gülşah MARAŞ TAŞKIN tarafından "Lise de Alan Seçimi" konulu çevrim içi sunum yapıldı.

Kas

24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında okulumuz öğrencileri ''24 Kasım Öğretmenler Günü Oratoryosu''nu seslendirmişlerdir. Emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür eder; yarınlara ışık tutan, emek veren bütün fedakar öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutlarız.

Kas

Okulumuz Yardımcı Personelleri Yüksel KARAÖZ, Penbe İŞCEN, Ayşe DURMUŞ ve Adile GÜLER tarafından hazırlanan pasta ikramı ile 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladık. Ayrıca Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu üyelerinin okulumuz öğretmenlerine ithafen göndermiş oldukları çiçek de günümüze mutluluk kattı.

Geleceğe ışık tutan, fedakarca emek veren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü kutlu olsun!

Kas

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle ilçemizde gerçekleşen programda:

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Orhan AKMAN  Atatürk Anıtına çelenk sundular.

Kas

Öğretmenler; Cumhuriyetin fedakar öğretmen ve eğitimcileri, yeni nesli sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin beceriniz ve fedakarlığınızın derecesiyle orantılı olacaktır. Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister. Yeni nesli, bu özellik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir... Sizin başarınız Cumhuriyetin başarısı olacaktır.

Kas

Kas

Kas

YÜZ YÜZE EĞİTİM GENEL DUYURULAR

Ekm

2020 - 2021 Eğitim Öğretim Yılı Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu İlk Toplantısını Gerçekleştirdi.

Ekm

2020 - 2021 Eğitim Öğretim Yılı Okul Aile Birliği Genel Kurul Toplantısı