T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ÇANAKKALE / EZİNE - Ezine Celalettin Topçu Anadolu Lisesi

Etiket Sonuçları: CELALETTİN TOPÇU ANADOLU LİSESİ

May

Öğrencilerimiz Gezi ve İnceleme Kulübü danışman öğretmenlerimiz Murat DİNÇ ve Davut BALCI'ın rehberliğinde Ege Kültür Turu kapsamında  Pamukkale, Hierapolis Antik Kenti ve Şirince Köyü'nü gezdiler. Tur esnasında ülkemizin dünyaca ünlü tarihi ve turistik yerlerini yerinde araştırma ve inceleme fırsatı bulduk.

May

    Okulumuz 11. ve 12. sınıf öğrencileri Matematik Öğretmenleri Arzu ARISAL ve Burcu Zeynep AYAR rehberliğinde Kaz Dağları Matematik Köyü'nün Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dardanos Yerleşkesi'nde gerçekleştirdikleri Kur Sistemi ile Pratik Matematik eğitimine katıldılar. Eğitimi Kaz Dağları Matematik Köyü'nün kurucusu Matematik Öğretmeni Fatih KARAYİĞİT gerçekleştirildi.

    Öğrencilerimiz hocamızın sistemi ile TYT sınavında her sene sorulan sorulara farklı bir bakış açısı kazanmak adına 9:30 - 13-00 arasında etkileşimli ders aldılar. Eğlenceli geçen dersin ardından yerleşke piknik alanında piknik yaptılar. Ardından öğretmenlerimiz eşliğinde ok atma sporunu deneyimleyen öğrencilerimiz voleybol ve basketbol maçları yaptılar. Gezimiz Dardanos Yerleşkesi'nin muhteşem doğası eşliğinde deniz kenarında ve lavanta bahçesinde yürüyüş ile tamamlandı.

Ara

2022-2023 Okul Aile Biriliği Genel Kurul Toplantısı velilerimizin katılımıyla 11.10.2022 salı günü toplandı. Yapılan seçimler sonrası 

Yeni Yönetim Kuruluna : Halil İbrahim YILDIZ, Necmi GÜRBÜZ, Senem SEZGİN, Mehmet AYGÜN, Arzuhan ASİR

Yeni Denetim Kuruluna : Asuman DURSUN, Zeynep KAŞIKÇI seçildiler.

Haz

Yabancı Diller Şenliğimiz Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Almanca Öğretmeni Gülden ELMAS ve İngilizce Öğretmeni Nazife NUSRAN'ın hazırlayıp öğrencilerimizin İngilizce oynadığı Homeros'un İlyada destanı oyunu büyük alkış topladı.

Haz

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Hatice AYGÜN'ün yazıp yönetmenliğini yaptığı 'Yetişkinler İçin Masallar' oyunu Atatürk Kültür Merkezinde oynandı. Öğrencilerimizin performanslarıyla göz dolduruğu gösterim büyük alkış topladı.